Όλες οι φωτογραφίες (8)Saint Antoine Church
Saint Antoine Church
Saint Antoine Church

Saint Antoine Church

8,419 κριτικές
Αξιοθέατα και Μουσεία, Ιστορικός Χώρος, Εκκλησία
Δημοφιλές σε:
  • 9.8
    Λάτρεις της Ιστορίας
  • 6.6
    Λάτρεις του Art & Design
  • 6.6
    Πνευματική Αναζήτηση
  • 5.7
    Ταξιδιώτες Με Οικογένεια
Tomtom Mahallesi, İstiklal Cd. No:171, 34433 Beyoğlu/İstanbul, Turkey
+90 212 244 09 35
http://www.sentantuan.com/
Επεξεργασία πληροφοριών

Κριτικές Μελών(19)

Κριτικές
8,4/10
Εκπληκτικό!
5
4
3
2
1
Ταξινόμηση ανά
Πιο Χρήσιμο
Εμφάνιση Τοπικών Κριτικών
Ντόπιος από Κωνσταντινούπολη

Ο St. Antoine είναι η μεγαλύτερη καθολική εκκλησία στην Κωνσταντινούπολη με τη μεγαλύτερη εκκλησία. Το μνημειακό του νεο-γοτθικό κτίριο είναι ένα αριστούργημα αρχιτεκτονικής που εξεπλάγη από τους επισκέπτες. Επισκεφθεί από ένα τεράστιο αριθμό τουριστών και ντόπιων, Saint Antoine είναι επίσης όπου Πάπας John XXIII (όταν ήταν αποστολικός εκπρόσωπος) σερβίρεται για εννέα χρόνια. Υπενθυμίζεται ότι οι βοηθοί του Εβραίοι αποφεύγουν τους ναζιστικούς διωγμούς και τη φιλία του με τους Τούρκους, ονομάστηκε ο πάπας Ιωάννης XXIII σε έναν δρόμο στο Harbiye (Papa Roncalli Sokak).

Συνιστάται για:Πνευματική Αναζήτηση
χρήσιμος
Αναφορά
Longmont

One of the few working churches in Istanbul, St. Antoine is just off Istiklal Street. It hearkens back to a time of greater diversity. Around Christmas the lit candles are very beautiful.

Συνιστάται για:Ταξιδιώτες Με ΟικογένειαΛάτρεις της ΙστορίαςΛάτρεις της Υπαίθρου
χρήσιμος
Αναφορά
Berkeley

A beautiful church and sanctuary from the insane Taksim square. I had been up and down Istiklal street a hundred times before I actually went inside to check it out, and I'm glad I did. It's one of the most beautiful churches I have been inside. The stained glass windows are bright blue and it gives the atmosphere inside a unique glow.

Located on Istiklal street in the Beyoğlu district it is the largest Roman Catholic church in Istanbul. Originally built in 1725 by the Italian community in Pera, that building was demolished and replaced with the one currently standing. The current building was made between 1906 and 1912 in the Venetian Neo-Gothic style and serves the Italian population from Genoese and Venetian decent. Anyone and Everyone is welcome to check it out and attend services.

Συνιστάται για:Λάτρεις του Art & Design
χρήσιμος
Αναφορά
Τζακάρτα

Istanbul has beautiful mosques but not to be mistaken, its churches are also stunning! This is one of the church we randomly spot along Istiklal Cadesi.

χρήσιμος
Αναφορά
Μπανγκόκ

This is a largest of Roman Catholic Church in Istanbul, locate on Istiklal Street.

χρήσιμος
Αναφορά
Άγκυρα

It is Beyoğlu on İstiklal Street on the left side from Galata to Tunel.Its architect was Guilio Moneri who was born in İstanbul.It is the largest Roman-Catholic Church in İstanbul.You may not notice it when you walking on the street.It was built in a courtyard and the entrance of it between two apartments.Tel.00.90.212.244.09.35.The church hosts very nice concerts throughout the year.It was run by Italian priests.It is said that your wish will come true if you light the candle every Tuesdays for seven weeks on that church.

χρήσιμος1
Αναφορά
Ντόπιος από Κωνσταντινούπολη

7-8 min. by walking

χρήσιμος
Αναφορά
Kiryat Gat

great...]

χρήσιμος
Αναφορά

largest roman catholic church in istanbul

χρήσιμος
Αναφορά
χρήσιμος
Αναφορά
Ντόπιος από Κωνσταντινούπολη
χρήσιμος
Αναφορά
χρήσιμος
Αναφορά
Άγκυρα
χρήσιμος
Αναφορά
Λονδίνο
Συνιστάται για:Λάτρεις της Ιστορίας
χρήσιμος
Αναφορά
χρήσιμος
Αναφορά
Αττάλεια
χρήσιμος
Αναφορά
Duncan
χρήσιμος
Αναφορά
Ντόπιος από Κωνσταντινούπολη
χρήσιμος
Αναφορά
Κουβέιτ
Συνιστάται για:Λάτρεις της Ιστορίας
χρήσιμος
Αναφορά
Saint Antoine Church

Εμφάνιση Κοντινών Τοποθεσιών

Φόρτωση...
41.032528.97622
The Marmara Pera Hotel
The Marmara Pera Hotel
9,08 κριτικές
Απόσταση: 0.23 μίλια
Troya Hotel
Troya Hotel
8,05 κριτικές
Απόσταση: 0.11 μίλια
The Peak Hotel
The Peak Hotel
8,73 κριτικές
Απόσταση: 0.21 μίλια
Room Mate Kerem Hotel
Room Mate Kerem Hotel
8,03 κριτικές
Απόσταση: 0.13 μίλια
Προβολή όλων

Κοντινά Αξιοθέατα

Προβολή όλων
Çiçek Pasajı
Çiçek Pasajı
8,831 κριτικές
Shopping, Αξιοθέατο, Ατραξιόν
Απόσταση: 0.22 μίλια
Pera Museum
Pera Museum
8,613 κριτικές
Αξιοθέατα και Μουσεία, Μουσείο Ιστορίας
Απόσταση: 0.09 μίλια
ARTER
ARTER
10,03 κριτικές
Αξιοθέατα και Μουσεία, Μουσείο Τέχνης
Απόσταση: 0.23 μίλια
Hazzo Pulo Pasaji
Hazzo Pulo Pasaji
8,01 κριτική
Shopping, Εμπορικό Συγκρότημα
Απόσταση: 0.09 μίλια
Προβολή όλων
Ficcin
Ficcin
8,37 κριτικές
€€€€
Τούρκικη, Καφετέρια
Απόσταση: 0.03 μίλια
Limonlu Bahce
Limonlu Bahce
8,02 κριτικές
Μεσογειακή, Τούρκικη, Bar
Απόσταση: 0.23 μίλια
Saray Muhallebicisi
Saray Muhallebicisi
9,36 κριτικές
Παγωτά και Επιδόρπια
Απόσταση: 0.01 μίλια
TAG Cafe & Bistro Istanbul
TAG Cafe & Bistro Istanbul
10,02 κριτικές
€€€
Γαλλική, Χορτοφαγική, Μπιστρό, Διεθνής,
Απόσταση: 0.2 μίλια
Προβολή όλων

Aliases: San Antonio di Padova

Αναφέρετε αυτόν τον τόπο