Όλες οι φωτογραφίες (5)Shurijo Castle
Shurijo Castle
Shurijo Castle

Shurijo Castle

8,616 κριτικές
Αξιοθέατα και Μουσεία, Ύπαιθρος, Ιστορικός Χώρος
Κατατάχθηκε #1 στις Naha δραστηριότητες
Δημοφιλές σε:
  • 9.8
    Λάτρεις της Ιστορίας
  • 7.1
    Backpackers
  • 6.6
    Λάτρεις του Art & Design
  • 6.2
    Λάτρεις της Υπαίθρου
1 Chome-2 Shurikinjocho, Naha, Okinawa Prefecture 903-0815, Japan
+81 98-886-2020
http://oki-park.jp/shurijo/
Επεξεργασία πληροφοριών

Κριτικές Μελών(16)

Κριτικές
8,6/10
Εκπληκτικό!
5
4
3
2
1
Ταξινόμηση ανά
Πιο Χρήσιμο
Εμφάνιση Τοπικών Κριτικών

首里城は今回で2回目の訪問です。この日は天気が良く、夕陽がとてもきれいで、夕陽の光が首里城にキラキラと映り込み、しばらくの時間、見入っていました。また展望台も良く、夕陽が沈むまでゆっくりと那覇市を眺めていました。首里城の中も見学し、人が少なかったので時間にとらわれず、ゆっくりと見学することができました。

Συνιστάται για:Λάτρεις της Ιστορίας
χρήσιμος
Αναφορά
Nara

実物は写真以上に朱色が鮮やかで、城内の柱や壁まで朱色なので、ここで暮らしたら目が疲れそうなお城だなという感想です…。敷地が広く、見るところがたくさんあるのでそれなりに時間を取っていった方が良さそう。彫刻や調度品も豪華で、琉球王国の往時の繁栄ぶりを感じられます。中国人や韓国人など、アジア系の観光客がものすごく多かったのも印象的でした。

χρήσιμος
Αναφορά
Βανκούβερ

言わずとしれた沖縄の有名観光スポットです。歴史のある世界遺産で、連日多くの観光客がこの地を訪れています。入場料は大人820円。団体で行くともう少し割安になります。12月~3月は観光シーズンから少し外れるので、開館時間が18時半までと短くなっているので注意して下さい。大きな荷物がある方は、無料のロッカーがあるのでそちらに荷物を預けたほうが快適です。ガイドマップなどを買って歴史を知ってから行くと首里城観光は一段と楽しくなりますよ。

χρήσιμος
Αναφορά
Σαϊτάμα

赤い外観が特徴の首里城。沖縄の歴史が良くわかるヒストリカルな場所です。外観、内装ともに豪華な装飾が施され、様々な角度から歴史を感じられ、ずっと眺めていても空きません。夜はライトアップされ、さらに赤い色が映えてとても綺麗です。ぜひ昼と夜の2回訪れることをオススメします。敷地内では定期的にイベントも開催しているので、何回行っても楽しめます。

Συνιστάται για:BackpackersΛάτρεις της Ιστορίας
χρήσιμος
Αναφορά
Οσάκα

まず公園部分の広大な敷地に驚きました。そして首里城に向かうまでの階段から那覇市内を一望できたり、歴史館もあるのでオトナが楽しめるスポットだと思いました。結構な上り階段もあるので、スニーカー等の歩きやすい靴で行くことをオススメします。昨年末にお城の漆の塗り直し工事も終わっているので非常に綺麗に見えると思います。

Συνιστάται για:Λάτρεις της ΥπαίθρουΛάτρεις της Ιστορίας
χρήσιμος
Αναφορά
Οσάκα

世界遺産に登録されているグスク群の構成要素の一つ。琉球王国時代のお城ですね。琉球石灰岩の石造りと、朱色の御殿の対比が美しい。途中までは無料で見学できますが、御殿に入るには入場料が必要です。内部は写真撮影OKな場所もありますので、パネルやスタッフに確認のうえ撮影しましょう。琉球王国時代の歴史年表も楽しいですよ。やはり日本よりも台湾などの影響を色濃く受けているように見られます。

Συνιστάται για:Λάτρεις της Ιστορίας
χρήσιμος
Αναφορά
Σεούλ

오키나와의 역사를 느낄 수 있는 슈리성. 이 성은 전쟁당시 미국의 공격이 있었지만, 복원과정을 거쳐서 1992년 완전히 복원됐다고 한다. 세계문화유산으로 등재된 이곳. 국왕과 그의 가족이 살았던 곳이라고 한다. 수,금,토,일요일 11시,2시,4시에는 30분동안 무료일본전통공연도 볼 수 있다.

Συνιστάται για:Λάτρεις της ΥπαίθρουΤαξιδιώτες Με ΟικογένειαBackpackersΛάτρεις της Ιστορίας
χρήσιμος
Αναφορά

小高い丘の上にあり、那覇の街が見下ろせる首里城。敷地はとても広く道は石畳で階段が多いため、動きやすい運動靴で行くことがオススメです。のんびり回りたいなら多めに時間を見ておかないと疲れてしまいます。よく写真でみる正殿はとても美しく、さらに先に進むとひらけた庭園があったり、美しい弁財天堂円鑑池があるので様々な美しい風景を見る事ができます。日が落ちるとライトアップされるため、昼間とは違った景色を楽しむ事ができます。イベントやお祭りも開催されているので、ホームページで確認して時期を合わせていくのも面白いです。

Συνιστάται για:ΦοιτητέςBackpackersΛάτρεις της ΙστορίαςSolo Female
χρήσιμος
Αναφορά
Λος Άντζελες

Shuri castle--destroyed by the Americans in WW2, rebuilt in 1992 as the original blueprint and design. Shows sophistication and stature. Great visit !

Συνιστάται για:Οικολόγοι ΤαξιδιώτεςΛάτρεις της ΙστορίαςΠνευματική ΑναζήτησηΛάτρεις του Art & Design
χρήσιμος
Αναφορά
New York City

Shuri Castle was the seat of the kings of Ryukyu for more than 400 years. The castle was completely destroyed during the Battle of Okinawa in 1945, and reconstruction work was only completed in the early 1990s. The results include eight Chinese-style gates or entrances, plus gardens, a study, and a main hall with red-colored tiles on two layered roofs. The three-story red building houses two throne rooms and the royal family’s private apartments. Ponds, bridges, and miniature islands make up the royal gardens, added in 1799.

Συνιστάται για:Λάτρεις της ΥπαίθρουΛάτρεις της ΙστορίαςΛάτρεις του Art & Design
χρήσιμος
Αναφορά
Σαν Φρανσίσκο
Πρώτος που έκανε κριτική

Shuri Castle is the historical landmark that showcases Naha, Okinawa's diverse integration that is Japanese, Korean, Chinese and its own indigenous population.

Συνιστάται για:Λάτρεις της ΙστορίαςΛάτρεις του Art & Design
χρήσιμος1
Αναφορά
Φρανκφούρτη

Nice little historical sites about one of Okinawa castle. Great to check out with friends Or families

Συνιστάται για:Λάτρεις της ΙστορίαςΦοιτητές
χρήσιμος
Αναφορά
Minato

Nice day trip.

χρήσιμος
Αναφορά
Urasoe
χρήσιμος
Αναφορά
Μπανγκόκ
χρήσιμος
Αναφορά
Ταϊπέι
Συνιστάται για:Λάτρεις της Ιστορίας
χρήσιμος
Αναφορά
Shurijo Castle

Εμφάνιση Κοντινών Τοποθεσιών

Φόρτωση...
26.217041127.719518
DoubleTree by Hilton Hotel Naha Shuri Castle
DoubleTree by Hilton Hotel Naha Shuri Castle
7,04 κριτικές
Απόσταση: 0.97 μίλια
Daiwa Roynet Hotel Naha Kokusaidori
Daiwa Roynet Hotel Naha Kokusaidori
10,02 κριτικές
Απόσταση: 2.64 μίλια
Hyatt Regency Naha, Okinawa
Hyatt Regency Naha, Okinawa
10,02 κριτικές
Απόσταση: 2.93 μίλια
ANA Crowne Plaza Okinawa Harborview
ANA Crowne Plaza Okinawa Harborview
7,33 κριτικές
Απόσταση: 3.98 μίλια
Προβολή όλων

Κοντινά Αξιοθέατα

Προβολή όλων
Shurijo Castle (首里城)
Shurijo Castle (首里城)
9,33 κριτικές
Αξιοθέατα και Μουσεία, Μουσείο Ιστορίας, Κάστρο ή Παλάτι
Απόσταση: 0.0 μίλια
Tamaudun (玉陵)
Tamaudun (玉陵)
7,02 κριτικές
Αξιοθέατα και Μουσεία, Ιστορικός Χώρος
Απόσταση: 0.49 μίλια
Park than the house Wu Yu Yue Shi Men (園比屋武御嶽石門)
Park than the house Wu Yu Yue Shi Men (園比屋武御嶽石門)
10,01 κριτική
Αξιοθέατα και Μουσεία, Ιστορικός Χώρος
Απόσταση: 0.26 μίλια
Castle Bottle Studio (城間びんがた工房)
Castle Bottle Studio (城間びんがた工房)
10,01 κριτική
Shopping, Περιηγήσεις, Σεμινάρια και Ενοικιάσεις
Απόσταση: 0.86 μίλια
Προβολή όλων
Sasunoma (首里城 鎖之間)
Sasunoma (首里城 鎖之間)
10,01 κριτική
Καφετέρια
Απόσταση: 0.08 μίλια
Ryukyu Sabo Ashibiuna (琉球茶房 あしびうなぁ)
Ryukyu Sabo Ashibiuna (琉球茶房 あしびうなぁ)
10,01 κριτική
Ιαπωνική
Απόσταση: 0.28 μίλια
Shuri Soba
Shuri Soba
10,01 κριτική
Ασιατική/Ειρηνικού
Απόσταση: 0.33 μίλια
Double Tree Sunset Lounge (サンセットラウンジ ダブルツリーby ヒルトン那覇首里城)
Double Tree Sunset Lounge (サンセットラウンジ ダブルツリーby ヒルトン那覇首里城)
10,01 κριτική
Ιαπωνική, Bar
Απόσταση: 0.96 μίλια
Προβολή όλων

Aliases: 슈리 성

Αναφέρετε αυτόν τον τόπο